Odpowiedź z Kancelarii Prezydenta RP
– dot. zmiany w art. 37a kk

Prezydent RP, NRL

Z odpowiedzi otrzymanej od Szefa Kancelarii Prezydenta RP wynika, że zmiana w art. 37a kodeksu karnego nie zwiększa zagrożenia karnego za nieumyślne spowodowanie śmierci (art. 155 kodeksu karnego), spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 156 kodeksu karnego) ani za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 160 kodeksu karnego).

Więcej...


Stażyści uczą się w domu

LIL, e-learning

Komisja Kształcenia Medycznego w Lubelskiej Izbie Lekarskiej prowadzi kursy dla stażystów (lekarzy i lekarzy dentystów) metodą e‑learningu.
Więcej...


Informacja po spotkaniu w Ministerstwie Sprawiedliwości

NIL, MS, art. 37a
W dniu 2 lipca 2020 r. odbyło się spotkanie wiceprezesa NRL Krzysztofa Madeja z przedstawicielami Ministerstwa Sprawiedliwości. Miało ono charakter konsultacyjny.
Więcej...


Komunikat ws. części ustnej Państwowych Egzaminów Specjalizacyjnych w sesji wiosennej 2020 r.

MZ

Projekt ustawy (UD 100) przewiduje, że minister właściwy do spraw zdrowia może, w trakcie sesji egzaminacyjnej, podjąć decyzję o odstąpieniu od przeprowadzenia egzaminu testowego albo ustnego PES w danej dziedzinie w tej sesji z zachowaniem wyłącznie jednej z form egzaminu PES. Minister Zdrowia informuje, że po wejściu w życie wyżej wspomnianej ustawy zamierza skorzystać z uprawnienia do odstąpienia od przeprowadzenia egzaminu ustnego PES.

Więcej...


Pismo do Ministra Zdrowia ws. zmiany przepisu art. 37a kodeksu karnego

NRL

W imieniu Prezesa NRL Andrzeja Matyi zostało przekazane pismo do Ministra Zdrowia ws. zmiany przepisu art. 37a kodeksu karnego dokonanej tzw. tarczą antykryzysową 4.0, z prośbą o zapoznanie się.

Link do pisma: pismo_NRL_ZRP_0212_785_2020.pdf


PNRL i Prezesi ORL wspólnie o tarczy antykryzysowej 4.0

NRL

Komunikat Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich w sprawie podpisanej przez Prezydenta RP ustawy o tzw. tarczy antykryzysowej 4.0. Podpisana ustawa wśród wielu zmian i przepisów dotyczących epidemii nowelizuje również przepis art. 37a Kodeksu Karnego.

Więcej...


Lekarskie specjalizacje tylko z rekomendacjami ze szpitali

Prawo.pl

Młody medyk, który zechce się dostać na specjalizację będzie musiał mieć list intencyjny wystawiony przez szpital. Rezydenci alarmują, że to ograniczy dostępność do specjalizacji i umożliwi robienie ich tylko osobom posiadającym koneksje rodzinne w placówkach wystawiających takie rekomendacje.

Więcej...


Informujemy ze przyjmujemy  zgłoszenia  do ubezpieczenia grupowego dla członków LIL  dot. zakażenia COVID

Kontakt: covid@lewczuk.biz

OFERTA


Tarcza antykryzysowa dla lekarzy i lekarzy dentystów

Tarcza Antykryzysowa

Więcej...


Tarcza Polskiego Funduszu Rozwoju już działa – „kto pierwszy, ten lepszy”!

Przewodnik Antykryzysowy dla Przedsiębiorców

29 kwietnia 2020 r. po godzinie 18.00 uruchomiona została możliwość składania wniosków o subwencje finansowe z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach tzw. Tarczy 2.0. Ilość środków w puli jest ograniczona, dlatego nie należy zwlekać ze złożeniem wniosku!

Więcej...
Wybierz numer strony z wiadomościami:

Archiwum

Archiwum - tematycznie