Komunikat Komisji Stomatologicznej NRL

2021-10-28 17:00:00
Komunikat
Komisji Stomatologicznej NRL
z dnia 28 października 2021r.
ws oświadczeń o wyrażeniu zgody oraz aneksów przedłużających umowy z NFZ


Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej Apelem  podjętym dniu 24 września br. zwróciło się do Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia o wstrzymanie  akcji pozyskiwania od świadczeniodawców oświadczeń wyrażających zgodę na przedłużenie umów wygasających  w połowie przyszłego roku. Dwa dni temu odpowiedź w tej sprawie nadesłał wiceprezes NFZ. W  odpowiedzi tej Fundusz nie wyjaśnia stanowiska NFZ wobec zasugerowanej w Apelu Prezydium NRL interpretacji przepisu ustawy covidowej, mającego być podstawą prawną przedłużenia umów.
Więcej...

Wspominać i pamiętać

2021-10-29 06:00:00
LIL

Na lubelskich cmentarzach spoczywa wielu znamienitych lekarzy i lekarzy dentystów. Ich groby – często już opuszczone przez najbliższych, którzy także odeszli – nie zostają zapomniane dzięki corocznej akcji, jaką od lat organizuje lubelski samorząd lekarski.

Więcej...

Apel do lekarzy i lekarzy dentystów

2021-10-22 11:00:00
NIL

NRL rekomenduje ograniczenie wymiaru zaangażowania zawodowego do poziomu, który nie będzie przekraczał granic bezpiecznych dla lekarzy i lekarzy dentystów i ich pacjentów.

Więcej...

Awaria operatora telefonii stacjonarnej w biurze LIL

2021-10-22 12:00:00

Z powodu awarii globalnego węzła sieci Orange kontakt telefoniczny z biurem LIL jest niemożliwy.

Usługodawca pracuje nad jak najszybszym usunięciem awarii.

Zachęcamy do kontaktu poprzez wiadomości e-mail.

Więcej...

Przypinam bo popieram

2021-10-15 16:00:00
Ogólnopolski Protest Pracowników Ochrony Zdrowia

Każdy lekarz i lekarz dentysta, który chce wyrazić swoje poparcie dla trwającej od ponad miesiąca akcji protestacyjnej pracowników ochrony zdrowia (Białe Miasteczko w Warszawie), może odebrać w siedzibie LIL ul. Chmielna 4 – w holu na parterze – specjalną przypinkę „Popieram protest”.

Więcej...

Konferencja: RODO w dobie pandemii

2021-10-15 14:00:00

Pandemia SARS-CoV-2 przyniosła nowe wyzwania związane z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych. Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość i otoczenie prawne niejednokrotnie stawia kierowników placówek medycznych oraz lekarzy przed nowymi dylematami. Najciekawsze zagadnienia związane z RODO w dobie pandemii zostaną omówione przez szerokie grono ekspertów podczas konferencji zaplanowanej na 27 października.

 

Organizatorem konferencji jest Wielkopolska Izba Lekarska. Partnerami wydarzenia zostali natomiast: Lex Secure, Lex Digital, Instytut Specjaliści Prawa Ochrony Zdrowia, a patronat merytoryczny zapewnia Wolters Kluwer Polska.

Więcej informacji: https://wil.org.pl/konferencja-rodo-w-dobie-pandemii/

Więcej...

Wybory kandydatów na OZL IX kadencji

2021-10-11 07:10:00
Okręgowa Komisja Wyborcza ORL w Lublinie

Zostały zamknięte listy kandydatów na delegatów na zjazd IX KADENCJI. Kolejny etap wyborów rozpocznie się po 8 listopada 2021 r., kiedy to rozpoczniemy wysyłkę kart do głosowania. Każdy z Państwa otrzyma na adres widniejący w naszym rejestrze kartę do głosowania wraz z instrukcją głosowania.

Więcej...

Po przepustkę do zawodu

2021-10-11 07:00:00
Lubelska Izba Lekarska

Ponad 300 świeżo upieczonych lekarzy i lekarzy dentystów od 20 września zgłaszało się do siedziby LIL po Prawo Wykonywania Zawodu.

Więcej...

Archiwum

Archiwum - tematycznie