W obradach, które odbyły się 26 marca br., uczestniczyło 174 delegatów (frekwencja wynosiła 77,33 proc.). Po raz pierwszy głosowanie odbyło się drogą elektroniczną. Leszek Buk został ponownie wybrany prezesem LIL.
W siedzibie LIL przy ul. Chmielnej 4 w dniach 8 i 22 kwietnia 2022 r. lekarze‑seniorzy będą mogli skorzystać z pomocy w wypełnianiu PIT za 2021 r.
Leszek Buk ponownie został wybrany na stanowisko Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie podczas XLII Sprawozdawczo‑Wyborczego Okręgowego Zjazdu Lekarzy, który odbył się 26 marca 2022 r.
Udostępniamy opracowane przez Pharmindex słowniki zawierające wybrane medyczne zwroty polskie przetłumaczone na język ukraiński i uzupełnione o zapis FONETYCZNY.
Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Konwent Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich zwracają się do Ministra Zdrowia z apelem o powołanie zespołu ekspertów, którego zadaniem byłoby identyfikowanie obszarów potencjalnie podwyższonego ryzyka zdrowotnego, w związku z napływem do Polski ogromnej liczby uchodźców z Ukrainy.
NIL chce pomóc lekarzom i lekarzom dentystom w komunikacji z pacjentami cudzoziemcami. W załącznikach znajdą Państwo kartę wywiadu lekarskiego w języku ukraińskim oraz słowniki pol.-ukr. zawierające zwroty i słowa najczęściej używane w komunikacji lekarza z pacjentem.
Lekarze i Lekarze Dentyści: informacja o sposobach ubiegania się o zgodę Ministra Zdrowia na pracę w Polsce w zależności od posiadanego wykształcenia, znajomości języka polskiego i posiadanych dokumentów.
Оголошення про правила працевлаштування медичного персоналу з України в Польщі
Лікарі та лікарі-стоматологи: ми розрізняємо три способи подання заявки на отримання згоди міністра охорони здоров’я на роботу в Польщі, залежно від Вашої освіти, знання польської мови та наявних документів
Sieć Klinik Psychologiczno‑Psychiatrycznych PsychoMedic.pl zaprasza na bezpłatne szkolenie online dla lekarzy „Interwencja kryzysowa i farmakoterapia dla osób dotkniętych wojną”, które odbędzie się 11 marca 2022 roku (piątek) w godz. 18.00‑20.20.
Dla personelu medycznego z Ukrainy uciekającego z terenów działań wojennych, którzy będą chcieli ubiegać się o przyznanie prawa wykonywania zawodu lekarza/lekarza dentysty w Polsce, badania z zakresu medycyny pracy (zaświadczenie lekarskie) lekarze medycyny pracy z „Sanitas” będą wykonywać nieodpłatnie.
Student informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ Witold Wydmański stworzył platformę, która łączy lekarzy z potrzebującymi pomocy uchodźcami z Ukrainy. Strona jest dedykowana osobom, które potrzebują konsultacji lekarskiej, których leczenie na Ukrainie zostało przerwane lub którym kończą się lekarstwa. Ma ona ułatwić uciekającym przed wojną na wyszukiwanie specjalisty i umawianie się na wizytę. Jeżeli stan zdrowia będzie wymagać hospitalizacji, osoba taka zostanie skierowana do odpowiedniego szpitala.