Uchwała Nr 10/2022
XLII Sprawozdawczo-Wyborczego Okręgowego Zjazdu Lekarzy Delegatów Lubelskiej Izby Lekarskiej
z dnia 26 marca 2022 r.
w sprawie sprzedaży nieruchomości w Nałęczowie
Działając na podstawie art. 5 pkt 23 oraz art. 24 pkt 1 ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o izbach lekarskich (Dz. U. z 2021r., poz 1342 t.j.) uchwala się, co następuje:
§ 1
XLII Sprawozdawczo-Wyborczy Okręgowy Zjazd Lekarzy Delegatów Lubelskiej Izby Lekarskiej upoważnia Okręgową Radę Lekarską w Lublinie do podjęcia wszelkich działań w przedmiocie sprzedaży nieruchomości położonej w Nałęczowie objętej aktem notarialnym o numerze REPERTORIUM A Nr 7975/95 i przeznaczenia uzyskanych ze sprzedaży środków finansowych na inwestycje w zakresie nowej siedziby Lubelskiej Izby Lekarskiej.
§2
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia
|
Przewodniczący Zjazdu Grzegorz Pietras
Zastępca Przewodniczącego Wiesław Godzisz
Zastępca Przewodniczącego Andrzej Barszczewski |
Sekretarz Zjazdu Michał Bąk
|
Uzasadnienie
Nieruchomość położona w Nałęczowie została zakupiona przez Lubelską Izbę Lekarską 26 lat temu jako lokata kapitału, której głównym celem było zabezpieczenie Izby na wypadek konieczności podjęcia decyzji dotyczącej nabycia bądź wybudowania własnej siedziby.
Nasze dotychczasowe wysiłki w kierunku odzyskania utraconej w 1950 r. kamienicy położonej w Lublinie przy ul. Cichej, napotykając na niemożliwe do pokonania bariery natury prawnej wynikające z niekorzystnych dla naszego samorządu zawodowego zmian systemu prawnego, w konsekwencji nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Całkowite zamknięcie wszystkich możliwości prawnych w tym zakresie uzasadnia obecnie realizację dawno zamierzonego celu jakim jest inwestycja w nową siedzibę będącą własnością Lubelskiej Izby Lekarskiej.
Osiągnięcie tego celu będzie możliwe przy zwiększeniu środków finansowych Izby poprzez sprzedaż działki w Nałęczowie z uwzględnieniem jej obecnie ogromnego potencjału inwestycyjnego. Na atrakcyjność tej działki poza walorami wynikającymi z jej obszaru i położenia, wpływa także przebudowa linii komunikacyjnej stanowiąca już rozpoczętą inwestycję obwodnicy Nałęczowa.
Ważnym argumentem przemawiającym za sprzedażą przedmiotowej nieruchomości są także koszty jej utrzymania, które obecnie przewyższają cenę jej zakupu.