Apel
XXV
Okręgowego Zjazdu Lekarzy
Delegatów
Lubelskiej Izby Lekarskiej
z dnia 29
marca 2008 r.
Delegaci na XXV Okręgowy Zjazd Lekarzy Delegatów Lubelskiej Izby Lekarskiej zwracają się z gorącem apelem do wszystkich lekarzy Lubelskiej Izby Lekarskiej o udział w powszechnej akcji wykorzystania przewidzianej prawem możliwości odpisywania 1% od podatku od osób fizycznych na rzecz działających na terenie Izby Lubelskiej hospicjów.
Nie uzasadniamy celowości takiej akcji w naszym apelu, ponieważ jesteśmy przekonani, że lekarzom nie trzeba uświadamiać, jak ważną rolę mają do spełnienia instytucje opieki hospicyjnej i jakie mają potrzeby finansowe.
Ze względu na termin naszego Zjazdu, zwracamy się do tych lekarzy, którzy jeszcze nie dokonali rozliczeń finansowych za rok 2007. Wierząc, że nasz apel spotka się z powszechną aprobatą, apelujemy równocześnie o propagowanie tej akcji w roku przyszłym.
Przewodniczący Zjazdu:
lek. Jerzy Mazur
.......................
dr hab. Janusz
Kleinrok .......................
Sekretarz Zjazdu:
lek. Maria Dura
.....................
lek. Janina Kalenik
.....................
lek. Anna Zmysłowska
....................