Szkolenia w ramach „Programu poprawy wczesnego wykrywania i diagnozowania nowotworów u dzieci w pięciu województwach Polski”Głównym założeniem programu jest zwiększenie odsetka wykrywania nowotworów u dzieci i młodzieży w Polsce w niskich stopniach zaawansowania. Szkolenia dla pracowników medycznych POZ są rekomendowane przez Krajowych Konsultantów w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej, medycyny rodzinnej oraz pielęgniarstwa rodzinnego.

Jednodniowe szkolenie kierowane jest do lekarzy pierwszego kontaktu, tj.: lekarzy rodzinnych i pediatrów, a także do pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej, tj.: pielęgniarek środowiskowych, rodzinnych oraz wychowania i nauczania szkolnego w pięciu województwach Polski (woj.: lubelskim, małopolskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim oraz wielkopolskim).

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej http://www.szybka-diagnoza.org/ programu. Informacji o kursach udziela również sekretariat Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie.

 

Archiwum

Archiwum - tematycznie