Wycieczka „SZLAKIEM 4. KULTUR I TRADYCJI”Termin : 17-18.06.2015r.

Koszt : 210 zł / 1nocleg, 2 obiady, 1 śniadanie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłata za usługi Przewodników, parkingi, ubezpieczenie NW.

Koszty transportu pokrywa Lubelska Izba Lekarska.

 

Trasa :

I dzień /17.06.2015r./ środa

Godz.7.00 PZMot. Lublin wyjazd z Lublina ul. Prusa 8

godz. 8.00 Radzyń Podlaski przy Nadleśnictwie,

godz.8.30 parking Stokrotki Międzyrzec Podlaski,

godz.9.00 parking Biedronki Biała Podlaska ul. Warszawska.

godz.10.00 spotkanie z Przewodnikiem w Siemiatyczach i wyjazd do Grabarki-Góra Krzyży przejazd do Hajnówki Sobór Św.Trójcy. Pałac w Choroszczy. W mieście znajduje się odbudowana w latach 60. XX w. letnia rezydencja rodziny Branickich, obecnie Muzeum Wnętrz Pałacowych. Przyjazd do Tykocina zakwaterowanie w Alumnacie /pokoje z łazienkami/. W Tykocinie znajduje się ponad 100 obiektów zabytkowych. Najstarszy zespół urbanistyczny historycznego Podlasia z zachowanym układem charakterystycznym dla miasteczka żydowskiego. Jeden z największych przedwojennych ośrodków kultury żydowskiej w Polsce. Obiad w restauracji żydowskiej „Tejsza”. Po obiedzie krótki odpoczynek i przejście na zwiedzanie miasteczka.

 

II dzień /18.06.2015r./czwartek

godz.7.30 Śniadanie – wykwaterowanie

godz. 8.30wyjazd do Supraśla – zwiedzanie Muzeum Ikon, Pałac Bucholzów, domy tkaczy, zespół poklasztorny Ojców Bazylianów, przejazd do  Kruszynian – Meczet i cmentarz muzułmański. Przejazd na zwiedzanie Białegostoku – Pałac Branickich – zabytkowy pałac w Białymstoku, jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej w stylu późnobarokowym określany mianem „Wersalu Podlasia”, „Wersalem Północy”, a także „Polskim Wersalem i Kościół p.w Bł. Bolesławy Lament.

godz. 14.00 wyjazd w drogę powrotną. Po drodze obiad w Zaborku k/Janowa Podlaskiego. Powrót do Lublina ok. godz. 21 -ej.

 

Cena zawiera :

Ubezpieczenie NW i NNW, opłatę za parkingi, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, 1 nocleg w Alumnacie w Tykocinie, 2 obiady kuchni regionalnej, 1 śniadanie oraz opłatę za przewodników.

 

Zgłoszenia i wpłaty do dn. 30 kwietnia 2015r. w Delegaturze LIL w Białej Podlaskiej ul. Okopowa 3 p.202 tel. tel/fax 83 344 28 87- można przesłać przekazem pocztowym.

Przewodniczący

Komisji ds Lekarzy Seniorów

Lek. Jan F. Hałabuda

Archiwum

Archiwum - tematycznie