IV Konferencja Ogólnopolskiej Debaty „Wspólnie dla Zdrowia”17 stycznia 2019 r. w Lublinie odbędzie się czwarta konferencja w ramach Ogólnopolskiej Debaty „Wspólnie dla Zdrowia”, pt. „Kadry w ochronie zdrowia: wyzwania i rozwój”.

Głównym inicjatorem projektu jest Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, który zapraszając na kolejne odsłony debaty różnorodne środowiska i siły społeczne, wierzy w powstanie wspólnie wypracowanego, wieloletniego planu rozwoju ochrony zdrowia.

Punktami wyjścia dyskusji są zwiększone wydatki państwa na ochronę zdrowia (6% PKB) oraz propozycja ich jak najwydajniejszego wykorzystania, biorąc pod uwagę rosnące potrzeby starzejącego się społeczeństwa, zagrożenia epidemiologiczne oraz nowe rozwiązania techniczne i technologiczne. Celem jest poprawienie sytuacji zdrowotnej Polaków, wydłużenie ich życia w dobrym zdrowiu, obniżenie zachorowalności i poprawienie skuteczności leczenia.

W jednej z dyskusji panelowych najbliższej konferencji „Kształcenie przed- i podyplomowe kadr medycznych” weźmie udział Prezes NRL A. Matyja, który został powołany przez Pana Ministra w skład Rady Społecznej debaty „Wspólnie dla Zdrowia”. Zapraszamy do zapoznania się z planem konferencji oraz do rejestracji.

 

 

Archiwum

Archiwum - tematycznie