Kampania społeczna „Wyprzedzamy nowotwór"Szanowni Państwo

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie kampanii społecznej „Wyprzedzamy nowotwór", której celem jest poprawa wczesnej diagnostyki choroby nowotworowej u dzieci.

Fundacja Pomocy dzieciom z Chorobą Nowotworową od wielu lat realizuje projekty edukacyjne dotyczące tego problemu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że w Polsce rozpoznanie niektórych typów nowotworów u dzieci wciąż bardzo często stawiane jest w zaawansowanych stadiach klinicznych, a nowotwory stanowią drugą przyczynę śmierci dzieci, postanowiliśmy rozpocząć kampanię społeczną na szeroką skalę, tak aby doprowadzić do rzeczywistej poprawy sytuacji małych pacjentów.

Akcję „Wyprzedzamy nowotwór" realizujemy we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym, automobilklubami i zawodnikami Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, pokazując, że dobre przygotowanie, błyskawiczna i właściwa reakcja stanowią kluczowe czynniki zarówno podczas rozpoznawania choroby nowotworowej u dzieci, jak też podczas rajdów.

Z satysfakcją pragnę poinformować, że kampania społeczna „Wyprzedzamy nowotwór" uzyskała patronat honorowy Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, a TVP2 jest naszym patronem medialnym.

W ramach akcji prowadzimy działania edukacyjne skierowane zarówno do rodziców, jak i do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Lekarzom oferujemy umieszczone na Medycznej Platformie Edukacyjnej dwa programy szkoleniowe:
1. Nowotwory u dzieci. Epidemiologia, etiologia, wczesne objawy.
2. Lekarz POZ w opiece nad dzieckiem z chorobą nowotworową.
Autorem obu szkoleń jest prof. dr hab. n. med. Jerzy R. Kowalczyk z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej UM w Lublinie.
Udział w szkoleniach jest bezpłatny i możliwy w każdym czasie i miejscu: http://www.medycyna.org.pl/moodle/course/category.php?id=29

Pozytywny wynik testu wiedzy po ukończeniu pierwszego kursu uprawnia do uzyskania wyjątkowego zaświadczenia z logo akcji „Wyprzedzamy nowotwór" i tytułu ambasadora kampanii. Mamy nadzieję, że takie zaświadczenia pojawią się już niedługo w wielu gabinetach lekarskich stanowiąc dowód troski o małych pacjentów.

Bardzo liczę na życzliwe przyjęcie naszej prośby i przyłączenie się Państwa do kampanii „Wyprzedzamy nowotwór". Wierzę, że okazana nam pomoc w popularyzacji szkolenia wśród członków Izby, przyczyni się do poprawy czujności onkologicznej i wykrywalności choroby nowotworowej u dzieci.

Oficjalne pismo w tej sprawie skierowane do Prezesa ORL zostało wysłane pocztą tradycyjną.

W załączeniu przesyłam opis kampanii „Wyprzedzamy nowotwór", wzór limitowanego zaświadczenia oraz baner.

Z poważaniem,
Emilia Kotarska

tel. 504 524 880
Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową
www.fundacja.net

Więcej informacju tutaj