Nowy przepis doprecyzuje termin realizacji e-recept

2019-10-08 12:05:00


Prawo.pl

Lekarz będzie mógł wyznaczyć czas na realizację elektronicznej recepty, ale nie dłuższy niż rok. Jeśli tego nie zrobi, pacjent będzie miał miesiąc na wykupienie leku. Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w tej sprawie został właśnie skierowany do konsultacji.

Ministerstwo zdrowia chce doprecyzować kwestię terminu realizacji recept w postaci elektronicznej i proponuje dodanie do obowiązującego rozporządzenia przepisu mówiącego, że osoba uprawniona może oznaczyć na recepcie w postaci elektronicznej termin jej realizacji, nie dłuższy niż 365 dni, kierując się aktualną wiedzą medyczną. Natomiast w przypadku braku takiego oznaczenia, termin realizacji recepty w postaci elektronicznej wynosić będzie 30 dni od daty jej wystawienia.

W uzasadnieniu do nowelizacji resort wskazuje, że wprowadzane rozwiązanie nie jest sprzeczne z systemem demokratycznego państwa prawnego, nie narusza interesów obywateli i nie nakłada na nich dodatkowych obowiązków, gdyż wprowadzona regulacja będzie miała w chwili obecnej wpływ wyłącznie na osoby upoważnione do wystawiania recept, których działanie będzie miało charakter fakultatywny.

Krzysztof Sobczak

Informacja pochodzi z portalu prawo.pl

https://www.prawo.pl/zdrowie/lekarz-bedzie-mogl-wyznaczyc-czas-na-realizacje-elektronicznej,483218.html

Archiwum

Archiwum - tematycznie

Data wytworzenia: 2019-10-08 12:05:00
Odpowiada: -- w trakcie uzupełniania
Data udostępnienia: 2019-10-08 12:05:00
Udostępnił:
Odsłon: 174
Data Autor Charakter