Łęczyńska „oparzeniówka” w telewizjiWschodnie Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej stało się bohaterem jednego z odcinków serialu pt. „Rinke. Za zamkniętymi drzwiami”.

Rinke Royens scenarzysta i producent m.in. takich programów telewizyjnych jak Top Model, Na krawędzi czy The Voice Kids, kilka tygodni temu odwiedził szpital w Łęcznej. Zdecydował, że w kolejny odcinek swego serialu opowie o działalności Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.  Spędził tam pięć dni i pięć nocy aktywnie uczestnicząc w codziennym życiu „oparzeniówki”. Tak powstał film dokumentalny – kilkadziesiąt minut pełnych emocji i ludzkich problemów pokazanych z dużym wyczuciem i wrażliwością. – Miałem możliwość obejrzenia tego odcinka przed emisją – mówi dyrektor SPZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski. – Mimo, że wiem jak wygląda praca na tym oddziale, jak leczy się oparzonych pacjentów i jakie są problemy, to film zrobił na mnie olbrzymie wrażenie.

Nowy serial to cykl pokazujący miejsca, do których trafia się raczej nie z własnej woli. Wcześniejsze odcinki nagrywane były m. in. w ośrodku terapii uzależnień, w szpitalu psychiatrycznym, w hospicjum. Teraz czas na prezentację odcinka nakręconego w łęczyńskiej „oparzeniówce”. Zostanie on wyemitowany w najbliższą niedzielę – 10 listopada o godz. 22.30 w TTV.

aa

Archiwum

Archiwum - tematycznie