Poradnie specjalistyczne COZL na ośmiu tysiącach metrówCOZL

Dzień przed wigilią Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli oddało do użytku nowy budynek dla pacjentów. Obiekt ma sześć kondygnacji, 8200 mkw. i działa w nim zespół 30 poradni specjalistycznych.

Pacjenci już w poniedziałek (23 grudnia) rejestrowali się w nowym obiekcie, gdzie elektroniczny system kolejkowy pozwala śledzić numer i miejsce w kolejce. W budynku działa m. in. poradnia onkologiczna, chirurgii onkologicznej, leczenia bólu, ginekologii onkologicznej, okulistyczna, otolaryngologiczna, anestezjologiczna, psychologiczna. Do dyspozycji pacjentów będą także nowe poradnie: medycyny nuklearnej, diabetologii, kardiologii i transplantologii. medycyny nuklearnej, diabetologii, kardiologii i transplantologii.

Jak poinformowała dyrektor COZL, Elżbieta Starosławska,  w nowym obiekcie działać ma także chirurgia jednego dnia z dwoma salami operacyjnymi, apteka i oddział chemioterapii dziennej, a w przyszłym roku planowane jest ponowne uruchomienie oddziału chirurgii plastycznej, który kiedyś został zlikwidowany. Zaplanowano również utworzenie nowego oddziału medycyny nuklearnej, gdzie radiojodem będzie leczony rak tarczycy.

W tym roku, od stycznia do końca listopada COZL w poradniach, na oddziałach i rehabilitacji przyjął 64 tysiące pacjentów.

dm (Medicus)

Archiwum

Archiwum - tematycznie