Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Dolnośląska Szkoła Wyższa zapraszają do udziału w projekcie badawczym pt.: „Wpływ epidemii wirusa SARS‑CoV‑2 na zdrowie psychiczne populacji”.
Badanie to skierowane jest do pracowników medycznych (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i inne zawody medyczne). Respondenci wyrażają zgodę na udział w badaniu, zgodę tę mogą w każdej chwili cofnąć, nie podając przyczyny.
Link do kwestionariusza:
https://wroclawpsych.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_cAdaYLDLg4imPMG
25‑27 czerwca 2021 r. Okręgowa Rada Lekarska obradowała na sesji wyjazdowej w Zamościu.
Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Choroby pandemiczne – epidemiologia, badania kliniczne”, która odbędzie się dnia 3 lipca 2021 roku w formie online, jest skierowana do naukowców oraz studentów zainteresowanych tematyką epidemiologiczną i kliniczną chorób pandemicznych i zakażeń o potencjale pandemicznym.
Wydarzenie objęte patronatem honorowym Lubelskiej Izby Lekarskiej
W Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w Zakładzie Analizy i Bioanalizy Leków oraz w Centrum Badań Klinicznych prowadzone są badania farmakogenomiczne, których głównym kierunkiem jest pełne profilowanie pacjentów przy użyciu metod sekwencjonowania o wysokiej przepustowości (sekwencjonowanie następnej generacji). Ich celem jest identyfikacja specyficznych, funkcjonalnych wariantów genetycznych odpowiedzialnych za zróżnicowany metabolizm leków u pacjentów i osób zdrowych.
Krytycznym elementem badań jest uzyskanie informacji od jak największej liczby lekarzy. Odpowiedź na pytania zajmie co najwyżej dwie minuty.
Link do ankiety: https://www.umb.edu.pl/farmakogenomika
Trwa nabór na bezpłatne szkolenia z zakresu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w ramach Projektu: „Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami wiązanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej”.
Czy można korzystać z dotychczasowych druków recept?