Prawnicy o prawie medycznym

2021-09-25 20:00:00
LIL

Konferencja prawników izb lekarskich, którą zorganizowała Lubelska Izba Lekarska odbyła się w dniach 23‑25 września w Zamościu. Była poświęcona zmianom w przepisach, jakie ostatnio zostały wprowadzone przez polskiego ustawodawcę.

Wykład inauguracyjny wygłosił dr hab. prof. UJK Leszek Bielecki.

Więcej...

Kandydaci na Medal – mile widziani

2021-09-19 10:00:00
Medal Lubelskiej Izby Lekarskiej

Zapraszamy członków Lubelskiej Izby Lekarskiej do zgłaszania kandydatur osób, które Państwa zdaniem zasługują na odznaczenie Medalem Lubelskiej Izby Lekarskiej. 

Medal Lubelskiej Izby Lekarskiej jest przyznawany lekarzom, a także osobom spoza społeczności lekarskiej, działającym w sferze zawodowej, społecznej i prywatnej dla dobra ogólnego i dobra stanu lekarskiego.

Więcej...

Dyplomy i w… drogę

2021-09-20 20:00:00
Uniwersytet Medyczny, Lubelska Izba Lekarska

W niedzielę 19 września odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów 295 absolwentom Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego, a w sobotę, 25 września, odebrali dyplomy ukończenia studiów absolwenci Wydziału Lekarsko Dentystycznego UM – 189 osób.

Lubelski samorząd lekarski honoruje absolwentów, którzy otrzymali celujące oceny na dyplomie. Najlepszym absolwentom dyplomy i upominki wręczał prezes LIL Leszek Buk, sekretarz ORL Monika Bojarska-Łoś i zastępcy prezesa ORL Grzegorz Pietras i Jacek Szkutnik.

(aktualizacja 25.09)

Więcej...

Protest Pracowników Ochrony Zdrowia

2021-09-08 20:00:00

Szczegółowe informacje o planowanym przebiegu.

Więcej...

Apel z prośbą o pomoc dla Stasia

2021-09-06 13:00:00

Nazywam się Marcin Szklanny i razem z żoną Katarzyną jesteśmy lekarzami rezydentami w Wojewódzkim Szpitalu Publicznym im. Jana Pawła II w Zamościu. Nasz syn Stanisław urodził się 24.06.2021 ze złożoną wadą serca, która pozostawała w obserwacji i oczekiwaniu na odpowiedni moment do wykonania zabiegu. Niestety, jego stan pogorszył się na tyle szybko, że trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie pozostaje do dzisiaj. 

Zbiórka charytatywna dla Stasia Szklannego

Po konsylium kardiochirurgicznym został zdyskwalifikowany z leczenia operacyjnego w Polsce - zaproponowane zostało jedynie leczenie paliatywne. Nie poddając się, konsultowaliśmy przypadek naszego syna z Boston Children’s Hospital, z prof. Pedro Del Nido, światowym liderem w operacyjnym leczeniu wady serca Stasia. Zakwalifikował on nas do pilnej operacji naprawczej w swoim ośrodku. Cena operacji i transportu niestety jest ponad nasze możliwości - dlatego założyliśmy zbiórkę funduszy na ten cel w fundacji Siepomaga.

LINK DO ZBIÓRKI: https://www.siepomaga.pl/sercestasia

Więcej...

Archiwum

Archiwum - tematycznie