E-zwolnienia lekarskie: ZUS popracuje dłużejOd 1 grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odchodzą do przeszłości. Obowiązkowe stają się zwolnienia elektroniczne, czyli e-ZLA. Pracownicy ZUS przeszkolili już większość lekarzy z obsługi systemu do wystawiania e-zwolnień i wyposażyli ich w dostęp do Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Zakład chce też wesprzeć środowisko lekarskie w pierwszych dniach przejścia na obowiązkowy system elektroniczny.

W piątek, 30 listopada, lekarze będą mogli skorzystać z pomocy pracowników sal obsługi klienta we wszystkich placówkach ZUS do godziny 18.00. Dzień później, czyli 1 grudnia, wszystkie jednostki Zakładu organizują tzw. Białą Sobotę, w godzinach 9.00-13.00. Lekarze będą mogli przeszkolić się z wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Ci, którzy nie mają jeszcze profilu w PUE, będą mogli się w nim zarejestrować i uzyskać bezpłatny podpis elektroniczny.

Przez cały weekend (1-2 grudnia) medycy mogą również skorzystać z pomocy konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej. Infolinia ZUS w sobotę i niedzielę będzie czynna od 8.00 do 21.00. W tych dniach będzie obsługiwać wyłącznie sprawy związane z e-zwolnieniami. Natomiast od 3 grudnia infolinia będzie obsługiwać klientów w wydłużonych godzinach, czyli od 6.00 do 22.00. Numer infolinii to 22 560 16 00.


Z wyrazami szacunku

Rafał Stanek

Koordynator Kampanii Informacyjnej e-ZLA

E-ZLA dłuższa praca ZUS.pdf

Archiwum

Archiwum - tematycznie